Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy turyści już nie będą podziwiali w centrum Bydgoszczy śmietników. Nowe zasady mają to zmienić

Czy turyści już nie będą podziwiali w centrum Bydgoszczy śmietników. Nowe zasady mają to zmienić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 13 maj 2023 00:10

Widok pojemników i worków ze śmieciami w obrębie starówki, czy wręcz przy samym Starym Rynku, to nigdy nie jest rzecz budująca atrakcyjność miasta wśród gości i choć jak porównamy się z problemami jakie widoczne są chociażby w Poznaniu, to u nas nigdy nie była aż tak źle, to ratusz narzuca nowe zasady odbioru odpadów.

 

Mówimy o obszarze Parku Kulturowego, czyli szczególnych uregulowaniach dla estetyki na obszarze ścisłej starówki. Według nowych zasad właściciele nieruchomości pojemniki powinni wystawiać pomiędzy północą a godziną 8, jeżeli w danym dniu harmonogram przewiduje wywóz, natomiast firmy odbierające odpady z obszaru Starego Miasta powinny odebrać odpady maksymalnie do godziny 10, natomiast z pozostałej części obszaru Parku Kulturowego do godziny 12.

 

Ścisłe uregulowanie godzin odbiorów ma sprawić, że ekspozycja pojemników i worków z opadami będzie ograniczona do minimum, jednocześnie po godzinie 10 w obrębie Starego Rynku nie powinno ich już być widać.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu