Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO tym jak interpelacja bydgoskiego posła doprowadziła do protestu ponad 200 wydawców

O tym jak interpelacja bydgoskiego posła doprowadziła do protestu ponad 200 wydawców

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 12 maj 2023 07:43

,,Samorządowa propaganda niszczy demokrację” - to tytuł ogólnopolskiej akcji protestacyjnej, która odbyła się 27 kwietnia, wzięło w niej udział ponad 200 tytułów mediów lokalnych, którzy wskazywali na zagrożenia jakie niesie wydawanie konkurencyjnych tytułów przez samorządy. Protest był symboliczny, bowiem polegał jedynie na publikacji baneru lub grafiki na okładce gazety.

Temat ten jest dobrze znany w mediach od wielu lat, dopiero teraz pierwszy raz udało się doprowadzić do ogólnopolskiego protestu. Patrząc w kuchnie tego wszystkiego, to istotną rolę odegrała w tym interpelacja posła Bartosza Kownackiego, który wniósł do MSWiA, aby zobowiązać Regionalne Izby Obrachunkowe, aby te zbadały czy aktywność wydawnicza nie narusza prawa europejskiego. Do dzisiaj na interpelację nie została udzielona odpowiedź, ale to też nie sama interpelacja była zapalnikiem.

 

,,PiS sięga po pałkę” - napisał Czas Opola, tytuł całkowicie zależny od władz Opola.

 

- To kolejna próba nałożenia kagańca na wolne media - mówią samorządowcy – napisał jeden z redaktorów Gazety Wyborczej w wydaniu ogólnopolskim. Było jeszcze kilka mniejszych wypowiedzi, które sugerowały, że działania bydgoskiego posła uderzą w demokrację. Sprawiło to jednak, że wśród wydawców lokalnych ,,się przelało”, dość szybko największe ogólnopolskie organizacje skupiające wydawców dogadały się w sprawie organizacji 27 kwietnia ogólnopolskiego protestu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu