Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa razie rozbiórki kładki przy Wojska Polskiego nie będzie, bo wychodzi za drogo

Na razie rozbiórki kładki przy Wojska Polskiego nie będzie, bo wychodzi za drogo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 10 maj 2023 00:45
Na razie rozbiórki kładki przy Wojska Polskiego nie będzie, bo wychodzi za drogo Fot: ZDMiKP

Przyszłości kładki nad alejami Wojska Polskiego poświęcone były konsultacje społeczne, po których zdecydowano się na jej rozbiórkę i wybudowanie naziemnego przejścia dla pieszych, jedni się cieszą, bo łatwiej ma być niepełnosprawnym i seniorom, są jednak niezadowoleni, wolący utrzymać kładkę. ZDMiKP ogłosił przetarg na rozbiórkę i wybudowanie naziemnego przejścia, ale zamiar na razie wstrzymała cena.

Problem z kładką jest taki, że powoli jej okres eksploatacji dobiega końca, więc gdyby miała dalej funkcjonować to musiałaby przejść gruntowny remont, a być może nawet być zbudowana od podstaw, ten wariant byłby znacznie droższy od naziemnego przejścia z sygnalizacją świetlną. Przetarg na rozbiórkę kładki i budowę przejścia z sygnalizacją świetlną ogłoszono w połowie marca, ale pod koniec kwietnia musiał zostać unieważniony – jedna oferta jaka wpłynęła przekraczała 5,2 mln zł, budżet ZDMiKP na to zadanie to zaledwie 1,6 mln zł.

 

Z uwagi na to, że problem kładki będzie trzeba i tak rozwiązać spodziewać możemy się kolejnych podejść do tego przetargu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu