Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłowie PiS chcą, aby to rodzice decydowali o aktywności organizacji pozarządowych w szkołach

Posłowie PiS chcą, aby to rodzice decydowali o aktywności organizacji pozarządowych w szkołach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 maj 2023 07:15

,,Tęczowe czwartki” organizowane w przeszłości w polskich szkołach zawsze budziły emocje, dlatego też rząd poprzez projekt Lex Czarnek chciał, zwiększyć kontrolę nad tym jakie organizacje pojawiają się w szkołach kuratorom oświaty, co z kolei również budziło emocje społeczne, a ostatecznie prezydent Andrzej Duda ją zawetował. Teraz PiS popiera projekt obywatelski, który ma być pewnym kompromisem.

,,Ratujmy dzieci” to obywatelski projekt ustawy, czyli trafi on pod obrady parlamentu dzięki temu, że Polacy złożyli pod nim swoje podpisy. Swojego poparcia dla tej inicjatywy nie kryje jednak Prawo i Sprawiedliwość – Chcemy, aby rodzice najpierw wiedzieli jakie treści mają być głoszone w szkole, aby mogli wyrazić swoją opinie – mówi poseł Piotr Król – Do tej pory funkcjonowało to tak, że rodzice o takich inicjatywach dowiadywali się po fakcie.

 

- Ten projekt nie przesadzi o kierunkach edukacyjnych, chodzi tylko o to aby to rodzice mieli decydujący głos – dodaje poseł Tomasz Latos. Obaj parlamentarzyści przyznają przy tym, że jeżeli rodzice zgodzą się na warsztaty w szkołach, nawet jeżeli dotyczą one spraw związanych z seksualnością i światopoglądem, to będzie można je realizować.

 

- Kuratorzy nie otrzymają uprawnień do wnoszenia sprzeciwu – dodaje Latos.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu