Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEnea informuje nas, że Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy nie może liczyć na niższe rachunki

Enea informuje nas, że Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy nie może liczyć na niższe rachunki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 06 maj 2023 00:06

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy jest jednostką prowadzoną przez Miasto Bydgoszcz, zajmuje się najprościej ujmując świadczeniem pomocy społecznej dla mieszkańców. Po przyjęciu przez parlament ustawy wydawało się, że ceny prądu dla jednostek podległych samorządom zostały zamrożone, ten przykład pokazuje, że tak nie jest do końca.

 

O sprawie pisaliśmy już jakieś dwa tygodnie temu – z rachunków wystawianych przez Enea wynika, że Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Bydgoszczy za każdą MWh płaci 1.334 tys. zł + VAT. Z ustawy wynika, że cena maksymalna dla samorządów to 785 zł + VAT, niektórzy interpretują, że tego typu jednostki zbiorowego zakwaterowania mogą liczyć nawet na 693 zł + VAT.

 

W tej sprawie zwróciliśmy się do Enea z zapytaniem, odpowiedź jaką otrzymaliśmy jest dość jednoznaczna:

 

Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku oraz Ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej dla punktów poboru energii zakwalifikowanych do grup taryfowych G, które mają umowę z gwarancją ceny obejmującą część lub całość roku 2023 nie mają zastosowania ceny ustawowe. W rozliczeniach dla tych PPE, zgodnie z zapisami Ustaw stosowane są ceny wynikające z zawartej umowy z gwarancją ceny.

 

Swoją interwencję w tej sprawie podjął prezydent Rafał Bruski, być może zatem będzie miała ona ciąg dalszy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu