Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCoś spadło w lesie kilkanaście kilometrów od centrum Bydgoszczy. Czy była to rosyjska broń?

Coś spadło w lesie kilkanaście kilometrów od centrum Bydgoszczy. Czy była to rosyjska broń?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 kwiecień 2023 10:58

W środę wieczorem pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że w lesie w Zamościu (gmina Szubin) spadł nieustalony obiekt. Na miejscu pojawiło się sporo pojazdów żandarmerii wojskowej, a także wojskowi saperzy. Mówimy o odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od centrum Bydgoszczy.

Rano minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że jest prowadzone w tej sprawie śledztwo - Wydział Wojskowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pod nadzorem Prokuratury Krajowej, wszczął postępowanie w sprawie szczątków powietrznego obiektu wojskowego znalezionego w lesie kilkanaście kilometrów od Bydgoszczy. Miejsce zdarzenia oprócz prokuratorów badają wojskowi eksperci, policja, żandarmeria i przedstawiciele SKW.

 

W okolicach miejscowości Zamość ok. 15 km od Bydgoszczy znaleziono szczątki niezidentyfikowanego obiektu wojskowego. Sytuacja nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców – informuje z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Nie ujawnia się jednak większej ilości szczegółów. Reporterzy radia RMF FM nieoficjalnie twierdzą, że na obiekcie znajdowały się napisu w języku rosyjskim.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu