Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni chcą, aby wójt oddał za studia zrobione na koszt gminy

Radni chcą, aby wójt oddał za studia zrobione na koszt gminy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 kwiecień 2023 06:31

Pracownicy urzędów, w tym także wójtowie mogą otrzymywać refundację kosztów podnoszenia kwalifikacji. W gminie Białe Błota od kilku miesięcy dyskutuje się o studiach MBA, które zrealizował na koszt gminy wójt Dariusz Fundator. Są to jedne z droższych studiów.

Wójt Dariusz Fundator jak przyznaje na piśmie radnym skończył Executive Master of Business Administration na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Koszt tych studiów zaliczanych do EMBA, przy uiszczeniu od razu całego czesnego przekracza 25 tys. zł. Formalnie sfinansowanie ich przez samorząd jest zgodne z prawem. Od dyskusji na sesjach Rady Gminy, przez spotkania w sołectwach z wójtem, grupa radnych przeszła do bardziej zdecydowanych działań - pod koniec marca grupa 8 radnych wyszła pisemnie do wójta z wnioskiem o zwrot kosztów studiów do budżetu gminy.

 

- Brak jest podstaw prawnych do wystąpienia z powyższym roszczeniem – odpowiada radnym sekretarz gminy – Wójt jako organ wykonawczy zarządzający jednostką samorządu terytorialnego winien posiadać na jak najwyższym poziomie wiedzę i umiejętności menedżerskie.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu