Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzpital MSWiA będzie bazą dla wydziału medycznego Politechniki Bydgoskiej

Szpital MSWiA będzie bazą dla wydziału medycznego Politechniki Bydgoskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 kwiecień 2023 14:48

W obecności wiceszefa MSWiA, wiceministra Błażeja Pobożego, bydgoski szpital MSWiA podległy temu resortowi oraz Politechnika Bydgoska podpisały wstępne porozumienie o współpracy. Dla Politechniki kluczowa będzie możliwość prowadzenia zajęć praktycznych na terenie szpitala dla studentów medycyny, a także zaangażowanie w proces dydaktyczny kadry medycznej. Dyrektor szpitala liczy z kolei na wdrażanie nowoczesnych technologii medyczny, przy udziale inżynierów z uczelni.

- Przyjęliśmy propozycję Politechniki Bydgoskiej z dużym zainteresowaniem, bowiem jest to jeden z rzadkich przykładów, gdzie obie strony odniosą korzyści z tej współpracy – podkreśla dyrektor szpitala MSWiA dr Marek Lewandowski – Wydaje mi się, że wejście robotyki do systemów operacyjnych szpitali, wejście sztucznej inteligencji do diagnostyki obrazowej, to są tematy akurat w zakresie technicznym, specyficznym dla lekarzy wiedzy, współpraca będzie bardzo owocna.

 

- Każdy krok w stronę powrotu medycyny na bydgoską uczelnie, to krok niezwykle ważny i radosny. Dzisiaj kolejny będzie wykonany – powiedział tuż przed popisaniem porozumienia minister Łukasz Schreiber.

 

- Występuje dzisiaj jako notariusz dobrej sprawy – ocenił wiceminister w MSWiA Błażej Poboży, który jako przedstawiciel resortu, któremu podlega bydgoski szpital, również podpisał się pod porozumieniem – Ta idea, ten pomysł zrodził się tu na miejscu, do mnie z tym pomysłem przyszedł minister Schreiber, za co mu dziękuje, bo jak jest dobry pomysł dla lokalnej społeczności, który wyczerpuje pewne marzenia i dążenia, pragnienia, zwłaszcza gdy mają one dłuższą historię, to nie mamy wątpliwości, że należy sprzyjać tego typu inicjatywom.

 

Rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski zaznaczał, że zarówno szpital MSWiA oraz Politechnika Bydgoska mają już ponad 70. lat historii, jednocześnie są tymi instytucjami publicznymi, które osiągają dodatni bilans finansowy – My na współpracę jesteśmy skazani – ocenił.


Politechnika Bydgoska potwierdza, że prowadzi jeszcze rozmowy o podobnej współpracy z trzema innymi szpitalami. Według naszych nieoficjalnych informacji jest to m.in. 10. Wojskowy Szpital Wojskowy z Polikliniką oraz podległy Miastu Bydgoszcz Wielospecjalistyczny Szpital Miejski.

 

Minister Poboży pochwalił sposób zarządzania szpitalem MSWiA – Jest świetnie zarządzany, czego dowodem jest osoba pana dyrektora oraz przewodniczącego Rady Społecznej.

 

Na czele Rady Społecznej Szpitala MSWiA stoi przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia poseł Tomasz Latos.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu