Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO teoriach spiskowych i fake newsach w Młynach Rothera

O teoriach spiskowych i fake newsach w Młynach Rothera

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 kwiecień 2023 06:53
O teoriach spiskowych i fake newsach w Młynach Rothera FoT: M. Hordowicz

Szczególnie w ostatnich latach, gdy borykaliśmy się z pandemią oraz teraz w czasie wojny w Ukrainie, spotykamy się ze zjawiskiem dezinformacji, która jest przecież też bronią. Teorie spiskowe, kłócące się z naukowymi faktami towarzyszą nam jednak od dawna. Z badaczem tego zagadnienia dr Marcinem Napiórskim będzie można się spotkać w sobotę w Młynach Rothera.

 

Doktor Napiórski temat teorii spiskowych zbadał dogłębnie, począwszy od tego jak powstają, ale przede wszystkim też w jaki sposób znajdują podatny grunt w postaci wyznawców, gotowych nie tylko w nie wierzyć, ale też propagować wśród innych.

 

– Może odpowiedzią na czasy niepokoju nie powinno być poczucie pewności, lecz raczej zadomowienie się w niepewności, oswojenie jej, lepsze zrozumienie tworzących ją napięć i paradoksów? – pyta Marcin Napiórkowski.

 

W sobotę o godzinie 13 Napiórski wygłosi wykład otwarty pt. ,,Dlaczego potrzebujemy opowieści, żeby uratować świat”. Dzięki nim nasze umysły i kultura zbierają, porównują i przetwarzają informacje, a my korzystając z nich mądrze, możemy uratować świat! Wykład ten jest otwarty, ale trzeba się zapisać poprzez formularz na stronie: https://mlynyrothera.pl/wydarzenia/impulsy-dlaczego-potrzebujemy-opowiesci-zeby-uratowac-swiat/

 

W sobotę po godzinie 14:30 Marcin Napiórski poprowadzi też warsztaty o tworzeniu teorii spiskowych, na nie obowiązuje bilet wstępu w cenie 30 zł.

 

Doktor Marcin Napiórski jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w semiotyce. Na temat powstania teorii spiskowych i fake newsów publikował książki.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu