Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGłos z Ukrainy: Bydgoszcz oraz Krzemieńczuk to przykład pełnej realizacji pomysłu „Miasto partnerskie”

Głos z Ukrainy: Bydgoszcz oraz Krzemieńczuk to przykład pełnej realizacji pomysłu „Miasto partnerskie”

Napisane przez  Arterm Riasa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 kwiecień 2023 10:06

W czasach wyzwania Bydgoszcz przyjaźnie potrafił pomóc Ukrainie oraz Krzemieńczukowi. Społeczeństwo Krzemieńczuka bardzo wdzięczne za to iż przyjmujecie naszych uchodźców oraz jesteście solidarni z naszym narodem w tej walce z imperium zła.

 

Współpraca która zaczęła się w czasach pokoju, w czasach wyzwania stała się jeszcze silniejsza.

 

 


 

Autorem tego krótkiego tekstu jest młody aktywista z Krzemieńczuka Artem Riasa. Powstał on specjalnie na 677 urodziny Bydgoszczy. Przed rokiem w 676 urodziny Rada Miasta Bydgoszczy przyznała Krzemieńczukowi i Czerkasom medal Kazimierza Wielkiego.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu