Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo kilku miesiącach wzrostu bezrobocia w Bydgoszczy, marzec wychodzi na zero

Po kilku miesiącach wzrostu bezrobocia w Bydgoszczy, marzec wychodzi na zero

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 kwiecień 2023 06:58
Po kilku miesiącach wzrostu bezrobocia w Bydgoszczy, marzec wychodzi na zero Fot: Bartosz Bieliński

Od października z miesiąca na miesiąc przybywało w Bydgoszczy zarejestrowanych bezrobotnych, przy czym nie były to specjalnie duże liczby w stosunku do ogółu mieszkańców – na koniec lutego bezrobocie szacowano na poziomie 2,4%, co jest wciąż bliskie historycznemu rekordowi 2,1% z ubiegłego roku. Marzec to pierwszy miesiąc, w którym widzimy tendencje spadkową, najprawdopodobniej z uwagi na sezonowość w najbliższych miesiącach będzie ubywać bezrobotnych.

Na koniec marca według Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy zarejestrowanych było 3.956 bezrobotnych, to dokładnie o 6 mniej niż pod koniec lutego, można zatem uznać, że z uwagi na minimalną różnicę marzec jest na zero. Daje to nadzieję, że przed nami okres przyśpieszenia w gospodarce.

 

W ostatnich miesiącach najwyższy wzrost bezrobocia odnotowano w Bydgoszczy w styczniu o 226 osoby, powyżej setki notowano też w październiku i w lutym (o 105 osób). W listopadzie i w grudniu wzrosty były niewielkie.

 

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu