Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Rondzie Jagiellonów pojawią się windy. Przejdzie ono też lifting

Na Rondzie Jagiellonów pojawią się windy. Przejdzie ono też lifting

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 kwiecień 2023 00:32
Na Rondzie Jagiellonów pojawią się windy. Przejdzie ono też lifting Wizualizacja

Dostosowanie Ronda Jagiellonów do potrzeb osób niepełnosprawnych prezydent Rafał Bruski obiecywał już w kampanii wyborczej w 2018 roku. Rondo z przejściem podziemnym powstało w latach 70. wówczas takimi kwestiami jak dostępność dla osób z niepełnosprawnościami projektanci się specjalnie nie przejmowali. Wczoraj na stronach ratusza ukazała się wstępna koncepcja odświeżenia Ronda Jagiellonów, która poddana zostanie jeszcze konsultacjom społecznym.

Na stole leżały dwa warianty – budowy wind, aby osoby z trudnościami w poruszaniu nie musieli korzystać ze schodów lub przeniesienie przejść dla pieszych na górę ronda, co zapewne wiązałoby się z montażem sygnalizacji świetlnej.

 

Zaprezentowana wczoraj koncepcja za punkt wyjściowy zakłada budowę wind. Przejścia podziemne mają przejść estetyczną metamorfozę, zbudowane ma zostać też przejście podziemne na wschodni peron tramwajowy (obecnie wykorzystywany jest on w wyjątkowych sytuacjach). Koncepcja zakłada też budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ronda.

 

 

 

 

 

Konsultacje społeczne, gdzie te koncepcje można będzie dalej przedyskutować rozpoczną się we wtorek 18 kwietnia.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu