Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarła matka bydgoskiego biskupa

Zmarła matka bydgoskiego biskupa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 kwiecień 2023 13:44

W wieku 86-lat zmarłą Longina Włodarczyk – matka ordynariusza diecezji bydgoskiej bp. Krzysztofa Włodarczyka. Informację o tym przekazał w środę przewodniczący Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki. Przeddzień Wielkiego Czwartku, dnia w którym bp. Włodarczyk odprawiał dla kapłanów Mszę Krzyżma, na pewno ma wymiar symboliczny.


- Kapłan nigdy nie jest sam, nawet jeżeli go wszyscy opuszczą, to zawsze jest przy nim ten, który go powołał – mówił w czwartek bp. Krzysztof Włodarczyk.

 

Pogrzeb Longiny Włodarczyk odbędzie się we wtorek 11 kwietnia w Rusinowie w dekanacie Ustka. Biskup Włodarczyk wywodzi się z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 

Dla wiernych z diecezji bydgoskiej, chcących udać się na to ostatnie pożegnanie matki biskupa, organizowany jest autokar z Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu