Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDo sądu trafił akt oskarżenia w sprawie nieuczciwych developerów

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie nieuczciwych developerów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 kwiecień 2023 00:35

Kilka lat temu jedna z firm developerskich rozpoczęła sprzedaż mieszkań przy Bydgoskich Olimpijczyków w Fordonie. W praktyce te mieszkania nigdy nie powstały, bowiem firma upadła, około 80 rodzin zapłaciło za mieszkania, których nigdy nie otrzymało. Prokuratorskie śledztwo wykazało, że doszło do defraudacji pieniędzy, pod koniec marca skierowano do sądu akty oskarżenia.

Prokuratorzy ustalili, że Jarosław G. dokonał przelewów na kwotę ponad 500 tys. zł na konto swojej córki Aleksandry G. Te pieniądze miały trafić do podwykonawców budów, ale jak ustaliła prokuratura zostały sprzeniewierzone. Ponadto Jarosław G. miał sobie przywłaszczyć część wpłat od kupujących mieszkania, choć te środki powinny trafić na konto spółki – chodzi o kwotę ponad 120 tys. zł. Jarosław G. miał też z kasy spółki na swoje potrzeby wydać w sposób nieuzasadniony ponad 220 tys. zł.

 

Prokuratura oszacowała, że Jarosław G. dopuścił się łącznie 37 przestępstw, natomiast Aleksandra G. 8. Jak informuje prokuratura podejrzani nie przyznali się do winy. Po skierowaniu pod koniec marca aktu oskarżenia w sądzie rozpocznie się proces karny. Przestępstwa, które są im zarzucane, obejmują okres kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu