Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy odbyła się pierwszy raz konferencja Europejskich Centrów Szkoleniowych w ramach NATO

W Bydgoszczy odbyła się pierwszy raz konferencja Europejskich Centrów Szkoleniowych w ramach NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 kwiecień 2023 00:37
W Bydgoszczy odbyła się  pierwszy raz konferencja Europejskich Centrów Szkoleniowych w ramach NATO Fot: Spc. Christian Carrillo

Od 2016 roku działające w Europie centra szkoleniowe dla kadry oficerskiej, spotykają się na corocznej konferencji w celu wymiany bieżących doświadczeń. Do tej pory te konferencje organizowano w Niemczech, w tym roku konferencję po raz pierwszy zorganizowano w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Konferencja odbyła się w dniach 28-29 marca.

- Szkolenie jest bardzo, bardzo ważne i wszyscy to widzą - mówi gen. dyw. Norbert Wagner, dowódca JFTC NATO w Bydgoszczy - Każdy z nas będzie musiał stawić czoła wielkiej presji, ponieważ wszyscy chcą osiągnąć coraz większą gotowość i intensywne szkolenie. Dlatego musimy ustalić priorytety i zobaczyć, jak możemy sobie z tym poradzić. Dziękuję za zorganizowanie tej konferencji.

 

W konferencji udział wzięło ponad 70 gości, wśród nich było wielu wysokich rangą oficerów.

 

 

- To my. Oto jesteśmy – 80 oficerów sztabowych i wyższych oraz podoficerów z 27 krajów. To nasza najliczniejsza frekwencja do tej pory i chcemy się rozwijać – podkreśla mjr James Whitney z 7 Dowództwa Szkolenia Armii Stanów Zjednoczonych, będące jednocześnie głónym organizatorem tej konferencji.

 

Dużo uwagi poświęcono rosyjskiej taktyce wykorzystywanej na Ukrainie, w celu dostosowania szkolenia.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu