Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły pilot wojskowy na czele Wojskowych Zakładów Lotniczych

Były pilot wojskowy na czele Wojskowych Zakładów Lotniczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 kwiecień 2023 00:52

Przez ostatnie miesiące w Wojskowych Zakładach Lotniczych kilka razy zmieniali się prezesi, na początku lutego z powodu konfliktów z załogą i wątpliwości co do sposobu zarządzania spółką, doszło do odwołania zarządu. W ubiegłym tygodniu komisja rekrutacyjna wybrała nowego prezesa. Trwa postępowanie na pozostałych członków zarządu.

 

Nowym prezesem został płk. rezerwy pilot Tomasz Kozyra, który był pilotem wojskowym, pełnił też rolę pilota doświadczalnego. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, studiował też na Akademii Bydgoskiej (dzisiejsze UKW), przez co Bydgoszcz nie powinna być mu obca. Studia podyplomowe w zakresie dowódczo-sztabowym zrobił na Air Command and Staff College w Alabamie, w Stanach Zjednoczonych. W latach 2015-2020 był szefem szkolenia w 1 Skrzydle Lotnictwa Taktycznego, a później został zastępcą dowódca eskadry .

 

Obecnie w zarządzie zasiada jeszcze członek Rady Nadzorczej Jerzy Cukierski, czasowo desygnowany na czas wyboru kolejnych członków zarządu.

 

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu