Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkrót bydgoskiego misterium ,,W imię Pana”. Nie brakuje nawiązań do św. Jana Pawła II

Skrót bydgoskiego misterium ,,W imię Pana”. Nie brakuje nawiązań do św. Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 02 kwiecień 2023 23:18

W Niedzielę Palmową w Fordońskiej Dolinie Śmierci w dwóch odsłonach prezentowane było Misterium Męki Pańskiej. To już 22. edycja bydgoskiego Misterium, które odbywa się w miejscu niezwykłym, bowiem w Dolinie Śmierci, gdzie w czasie II wojny światowej Niemcy dopuścili się tragicznej zbrodni.

 

Tegoroczne Misterium odbyło się dokładnie w 18 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, tej postaci nie mogło zabraknąć w scenariuszu, która pojawiła się w scenariuszu, nie zabrakło też nawiązać do ostatnich ataków na tę postać – w wątku współczesnym. Misterium to jednak przede wszystkim pokazanie pasji Jezusa Chrystusa, w naszej relacji filmowej dość mocno skupiliśmy się na intrydze jakiej dopuścili się faryzeusze, której finałem była śmierć krzyżowa Chrystusa.

 

 

Wątek współczesny co roku ma próbować odbiorcom przeżywać refleksję w nawiązaniu do problemów życia codziennego. W tym roku mamy historię Marty, która idąc pod prąd ze swoją rodziną, oddala się od wiary, rozważa apostazję, z jej ust pada nawet krytyka papieża Polaka. Jednak życie sprawia, że poddaje się refleksji, która nie jest łatwa. Zachęcamy do obejrzenia materiałiu.

 

Materiał zrealizowany w technologi 4K - jeżeli wysoka rozdzielczość nie wyświetla się automatycznie można ją zwiększych w ustawieniach YouTube.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu