Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUKW otwiera przyszłościowy kierunek

UKW otwiera przyszłościowy kierunek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 kwiecień 2023 06:42
Nauki tworzące kogniwistykę Nauki tworzące kogniwistykę

Od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego pierwszy raz wystartuje kierunek Kognitywistyki na Wydziale Filozofii, przy wsparciu Wydziału Informatyki.

 

Kognitywistyka to stosunkowo młody kierunek na polskich uczelniach, który łączy wiele dziedzin nauki od informatyki, przez filozofię i psychologię. Ten kierunek powstał w dużej mierze z myślą o zawodach przyszłości - Jest to odpowiedź nauk humanistycznych i społecznych na wyzwania stawiane przez rozwój technologii i cyfryzacji. Studenci nauczą się jak wykorzystać wiedzę przekazywaną praktycznie od stuleci w zawodach, które powstają w XXI wieku - podkreśla dr Filip Stawski z Wydziału Filozofii UKW, pomysłodawca tego

kierunku.

 

Absolwentów tych kierunków już dzisiaj poszukuje rynek, przede wszystkim są pożądani w branży IT, oferującej dobre płace – Nasi absolwenci będą przygotowani do integrowania niezbędnych dziś umiejętności twardych takich jak podstawy programowania, myślenie logiczne i równie dziś potrzebnych kompetencji miękkich z zakresu podstaw psychologii, komunikacji społecznej, współpracy interdyscyplinarnej, tworzenia i krytycznej analizy treści, świadomości etycznej, współpracy człowiek-maszyna – dodaje dr Filip Stawski.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu