Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUKW ponownie na zdalnym nauczaniu, choć mamy wiosnę

UKW ponownie na zdalnym nauczaniu, choć mamy wiosnę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 marzec 2023 11:22

O ile wprowadzenie w pierwszym semestrze nauczania zdalnego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego można tłumaczyć koniecznością oszczędzania na kosztach ogrzewania, choć już druga bydgoska uczelnia Politechnika Bydgoska tak daleko nie poszła, to już nauczanie zdalne w kwietniu, w maju i w czerwcu budzi kontrowersje. Winę za to ponosić ma jednak ubiegłoroczna ustawa.

Sygnały o tym, że wraca nauczanie zdalne otrzymaliśmy od studentów, potwierdza te informacje zarządzenie rektora, który przywrócił nauczanie zdalne na okres 31 marca – 16 kwietnia, po kolejnym tygodniu od 28 kwietnia do 7 maja również wróci zdalne. Nieoficjalnie słyszymy, że może mieć to miejsce także w czerwcu.

 

Uczelnia swoje decyzje tłumaczy koniecznością uzyskania 10% oszczędności w zużyciu prądu. Taki wymóg wynika z ustawy uchwalonej w ubiegłym roku przez parlament, która dotyka wszystkich instytucji publicznych. W przypadku niespełnienia tego wymogu, kierownicy jednostek mogą być ukarania nawet karą grzywny.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu