Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTVP3 Bydgoszcz oraz TVP3 Gdańsk mają tego samego dyrektora

TVP3 Bydgoszcz oraz TVP3 Gdańsk mają tego samego dyrektora

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 marzec 2023 16:00

Od kilkunastu dni decyzją prezesa TVP Mateusza Maryszkowicza obowiązki dyrektora TVP3 w Gdańsku pełni Michał Rybicki. Pod koniec 2019 roku Rybicki pełni funkcję dyrektora TVP3 Bydgoszczy, po tym jak zastąpił Annę Raczyńską. Obecnie Rybicki odpowiada zatem za dwa oddziały terenowe Telewizji Polskiej.

 

W pierwszej połowie marca prezes TVP zawiesił dyrektor TVP3 Gdańsk Joannę Strzemieszną-Rozen. Nie wyjaśniono jaka była tego przyczyna, Strzemieszną-Rozen w 2016 roku powołał na to stanowisko były prezes Jacek Kurski (wcześniej tę funkcję pełniła też w latach 2006-2009). Spekuluje się, że nowy prezes Maryszkiewicz ma wątpliwości co do części osób powołanych przez Kurskiego.

 

Według informacji portalu wirtualnemedia.pl bydgoski i gdański oddział TVP mogą mieć na dłużej tego samego dyrektora, bowiem zarząd Telewizji Polskiej miał wystąpić do Rady Mediów Narodowych o ustanowienie Rybickiego na stałe dyrektorem TVP Gdańsk. Zgodnie z prawem dyrektorzy oddziałów terenowych TVP muszą mieć rekomendację z RMN.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu