Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły prezes lotniska pracuje w Zarządzie Dróg Wojewódzkich

Były prezes lotniska pracuje w Zarządzie Dróg Wojewódzkich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 marzec 2023 19:43

W ubiegłym tygodniu prokurator postawił Tomaszowi M., byłemu prezesowi bydgoskiego lotniska oraz dyrektorowi w Urzędzie Marszałkowskim, zarzuty związane z nieprawidłowościami w oświadczeniach majątkowych, grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. Od pewnego czasu krążyły informację, że po odwołaniu z funkcji prezesa lotniska M. znalazł zatrudnienie w innej instytucji podległej marszałkowi. Te informacje potwierdził na poniedziałkowej sesji marszałek.


Zarzuty dotykające Tomasza M. mają związek z jego oświadczeniami majątkowymi jakie składał w latach 2017-2020 jako prezes lotniska, zdaniem prokuratury pomijał w nich informacje o posiadanych udziałach w jednej z prywatnych spółek transportowych.

 

O to czy Tomasz M. jest zatrudniany zapytał na poniedziałkowej sesji radny Jerzy Gawęda. W odpowiedzi marszałek Piotr Całbecki skomentował – Mam nadzieję, że sąd ostatecznie rozstrzygnie o winie, czy o charakterze skali szkodliwości tego czynu. W naszej ocenie nie była ona duża.

 

Marszałek potwierdził, że został on zatrudniony w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. W jego opinii posiada on bowiem duże kompetencje w dziedzinie transportu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu