Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNasyp mostu wymaga poważnej przebudowy. Ogłoszono przetarg

Nasyp mostu wymaga poważnej przebudowy. Ogłoszono przetarg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 marzec 2023 07:35
Barierki ustawione w miejscu wystąpienia problemu Barierki ustawione w miejscu wystąpienia problemu Fot: PFU

W czwartek Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę dojazdu do mostu nad Kanałem Bydgoskim, chodzi o dojazd do mostu od strony ulicy Bronikowskiego, ogłoszenie jest wymuszone występującymi niekorzystnymi zjawiskami geologicznymi. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 7 kwietnia.

 

Można powiedzieć, że obecnie ten most jest częścią Węzła Zachodniego. Przeprowadzone w ubiegłym roku badania geologiczne wykazały powstałe przy studzience kanalizacyjnej zapadlisko spowodowało uszkodzenie nasypu, przez co woda opadowa wypłukuje grunt. Według autorów analizy konieczna jest też gruntowana przebudowa kanalizacji deszczowej na tym odcinku. Właściwą skale uszkodzeń będzie można jednak ocenić po rozbiórce nasypu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu