Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewoda ma wątpliwości co do niektórych zapisów regulaminu Park&Ride. W środę tematem znowu zajmą się radni

Wojewoda ma wątpliwości co do niektórych zapisów regulaminu Park&Ride. W środę tematem znowu zajmą się radni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 marzec 2023 08:54

Od 1 kwietnia wejść ma zmiana regulaminu korzystania z parkingów Park&Ride, która zakłada wprowadzenie biletów okresowych. Wojewoda wszczął postępowanie dotyczące uznania za nieważne dwóch paragrafów. W środę radni otrzymali z ratusza propozycję nowelizacji uchwały, która ma być głosowana w przyszłą środę. Jeżeli radni je przegłosują oznacza to, że Rada sama wyeliminuje zapisy mogące budzić wątpliwości prawne.

Chodzi o kwestie porządkowe, czyli np. zakaz palenia tytoniu lub spożywania alkoholu na tym parkingu, odkurzania samochodów, łamania przepisów BHP. Wojewoda ma też wątpliwości co do zapisów wskazujących na odpowiedzialność użytkownika z tytułu np. zanieczyszczania powierzchni oraz stwierdzenia, iż zarządca parkingu nie ponosi odpowiedzialności w przypadku kradzieży.

 

Według wojewody są to wszystko kwestie bezpośrednio uregulowane czy to w kodeksie wykroczeń, kodeksie karnym oraz innych przepisów, w tym dotyczących utrzymania czystości. Tym samym zdaniem wojewody radni wchodząc tak głęboko w regulacje wykroczyli poza delegacje Rady Miasta. Chodzi o to, że te wszystkie zagadnienia regulują już inne przepisy wyższego rzędu.

 

W praktyce pojawienie się tego tematu na sesji Rady Miasta Bydgoszczy może sprawić, że czeka nas kolejna, nieplanowana debata o funkcjonowaniu Park&Ride.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu