Jesteś tutaj: HomeBydgoszczHodowanie zwierząt na ubój to zbrodnia. Okolicznościowy happening

Hodowanie zwierząt na ubój to zbrodnia. Okolicznościowy happening

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 marzec 2023 16:15

20 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa, tego dnia na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy aktywiści Vivy zorganizowali happening, w ramach którego na części płyty rynku ubrani w stroje techników kryminalistyki znaczyli teren jako miejsce zbrodni.

- Pokazujemy jak to wygląda naszymi ludźmi, czyli ludzi którzy mięsa nie jedzą – to jest dla nas zbrodnia. Zbrodnia taka sama, jak każda inna – wyjaśniała Agata Karczewska, aktywistka Vivy.

 

Inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem przechodniów, wiele osób przyznawało im racje, byli tacy co zgadzali się z potrzebą ograniczania spożycia mięsa, ale póki co nadal je spożywają. Pojawiły się też osoby sceptyczne wskazujące, że bez jedzenia mięsa nie widzą możliwości pracy fizycznej.

 


 

- Wszyscy tutaj zebrani jesteśmy na diecie roślinnej, jak widać jesteśmy wszyscy zdrowi – podkreślała Karczewska - Jest dużo artykułów i książek, które udowadniają, że dieta roślinna jest zdrowa i jest wystarczająca do przeżycia. My jako ludzie nie mamy układu stworzonego do jedzenia mięsa.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu