Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoziom Wisły to aktualnie nie jest główne zmartwienie przeprawy promowej w Solcu Kujawskim

Poziom Wisły to aktualnie nie jest główne zmartwienie przeprawy promowej w Solcu Kujawskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 marzec 2023 06:45
Poziom Wisły to aktualnie nie jest główne zmartwienie przeprawy promowej w Solcu Kujawskim Fot: ZDW

Od lipca w Solcu Kujawskim cumuje nowiutka jednostka promowa, która przypłynęła wprost z Malborka, do tej pory jednak nie przewiozła żadnego pasażera, ani samochodu, bowiem poziom Wisły nie pozwalał na przeprowadzenie niezbędnych testów. Z uwagi na to, że okres wiosenny, w szczególności kwiecień powinny sprzyjać tym testom może się wydawać, że jeszcze kilka tygodni i wszystko ruszy, ale pojawia się nowy problem, o którym specjalnie do tej pory się nie mówiło.

Inspektorzy Urzędu Żeglugi Śródlądowej negatywnie ocenili przygotowanie promu do służby, brakować miało istotnych dla bezpieczeństwa urządzeń, czyli jego producent musi wdrożyć najpierw poprawki, dopiero po tym oraz po pozytywnej opinii UŻŚ będzie można rozpocząć te 4 miesięczne testy. Inspektorzy UŻŚ prom lustrowali na przełomie października i listopada, do tej pory jednak Urząd Marszałkowski nie informował o negatywnych wynikach. Na dzisiaj wiemy natomiast, że uwag UŻŚ jeszcze nie zrealizowano.

 

Zakładając, że na wdrożenie poprawek i zatwierdzenie jednostki przez UŻŚ poczekamy kilka tygodni, to podobnej aurze jak w ubiegłym roku istnieje ryzyko, że nie uda się tych testów przeprowadzić w tym roku i być może przeprawa promowa ruszy dopiero w połowie przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu