Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSędziowie od wielu miesięcy 18-tego dnia miesiąca przypominają o problemach z praworządnością

Sędziowie od wielu miesięcy 18-tego dnia miesiąca przypominają o problemach z praworządnością

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 marzec 2023 15:01

Już od kilku lat każdego 18-tego dnia miesiąca część bydgoskich sędziów wspierana przez organizacje obywatelskie związane z opozycją organizuje pikiety, które mają symbolicznie pokazywać obywatelom, że w Polsce wokół praworządności cały czas jest spór.


Taka pikieta została zorganizowana również w sobotę - Ku dobremu na razie to nie idzie. Cieszymy się jednego, że zrozumienie tego, że ta sytuacja wymaga aktywności prawników i obywateli jest coraz szersze – ocenił sędzia Jakub Kościerzyński, wiceprezes bydgoskiej Iusiticii.


Sędzia odnosząc się do aktualnej sytuacji wspomniał - Te działania to wyraz poparcia i sprzeciwu przewodniczącej neo KRS, która na skutek wyroku nieprawomocnego próbuje dyscyplinować sędzie która ten wyrok wydała, czy też wpływać na rozstrzygnięcie.

 Spór o polską samorządność to jeden z powodów, które sprawiają, że Polska nie otrzymała jeszcze z Unii Europejskiej funduszy z Krajowego Programu Odbudowy.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu