Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonkretny przykład pokazujacy, dlaczego media ratuszowe nigdy nie zastąpią prywatnych

Konkretny przykład pokazujacy, dlaczego media ratuszowe nigdy nie zastąpią prywatnych

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 marzec 2023 06:34

W niedzielę 12 marca poinformowaliśmy na Portalu Kujawskim o niewątpliwym sukcesie Bydgoszczy, bowiem kontrola NIK wykazała, że bydgoski system ciepłowniczy, zarządzany przez KPEC zaliczony został do tych bardziej efektywnych w Polsce. Nie jest co prawda wszystko idealnie, bowiem kontrolerzy dopatrzyli się w ratuszu małego uchybienia, o którym rzetelność dziennikarska nakazuje też poinformować.

 

Nasza publikacja jest do przeczytania tutaj - Bydgoski system ciepłowniczy jednym z najbardziej wydajnych w Polsce

 

Jak pisaliśmy - Jeżeli chodzi o ocenę bydgoskiego ratusza to NIK nie wskazał większych uchybień, pojawia się jedynie mała sprawa formalna dotycząca aktualizacji Założeń planu zaopatrzenia w ciepło. Prezydent tłumaczył to ujęciem pewnych elementów w innym dokumencie strategicznym.

 

Ten akapit nie ma wpływu większego na efektywność bydgoskiego systemu ciepłowniczego, stąd też w odbiorze przeciętnego czytelnika jest to informacja na plus dla ratusza.

 

W mediach ratuszowych musi być idealnie

Tak sprawę pokazało ratuszowe medium:

 

Nie wspomniano, ani słowem o uchybieniach formalnych, które może nie są aż tak istotne, ale w całościowym opisywaniu rzeczywistości trzeba o nich wspomnieć. W szczególności, że NIK nie zajmuje się tworzeniem rankingów, ale badaniu uchybień. Pokazuje to, że nie ma miejsca nawet na minimalną krytykę, w sytuacji gdy za tworzenie treści odpowiadają osoby bezpośrednio podległe prezydentowi. Czyli nigdy nie będą to rzetelne informacje.

 

W ratuszowej publikacji nie wspomina się też, że w Nowym Sączu straty ciepła wynosiły tylko 8,7%, czyli prawie dwa razy mniej niż w Bydgoszczy – 16,2%. I owszem jako mniejsza część skontrolowanych samorządów spełniliśmy ustawowe wymogi, dlatego jak piszą na ratuszowym portalu ,,Bydgoszcz n zielono”, ale są samorządy bardziej efektywne, ale widocznie o tym mieszkańcy Bydgoszczy zdaniem ratusza nie muszą wiedzieć.

 

Nie można co prawda stwierdzić, że któreś ze stwierdzeń jest nieprawdziwe lub kłamliwe, stosuje się jednak metodę znieszktałcania rzeczywistości w przekazie opierającą się na tym, że wybiera się tylko korzystne dla władzy fakty i ignoruje te niekorzystne. W naszej publikacji znalazły się zarówno te pozytywne i negatywne, z właściwym stopniowaniem ich znaczenia.

 

Przedmiotowa publikacja nie została też podpisana nazwiskiem autora, w takiej sytuacji nie można wykluczyć, że autorem treści jest np. osobista sekretarka prezydenta, albo któryś z jego zastępców.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu