Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny pyta w interpelacji kiedy przebudowany będzie most w Smukale, ten odpowiada, że jak PiS przegra wybory

Radny pyta w interpelacji kiedy przebudowany będzie most w Smukale, ten odpowiada, że jak PiS przegra wybory

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 17 marzec 2023 06:51

Do bardzo nietypowej korespondencji doszło pomiędzy radnym Jarosławem Wenderlichem i prezydentem Rafałem Bruskim w kontekście planów budowy prrzebudowy mostowej w Smukale w ciągu ulicy Biwakowej. Radny Jarosław Wenderlich wskazuając, że taką inwestycję ratusz planował zapytał o przewidywany harmonogram tej inwestycji.

 

Kiedy można się spodziewać przetargu na przebudowę mostu w Smukale? - pyta radny. Całe pismo poniżej:

 

 

Prezydent Rafał Bruski odpowiada, że jak rząd przestanie zabierać samorządom dochody z podatku PIT i ,,przekazywać swoim ,,kolesiom” i znajomym w ramach programów ,,wila+”, ,,NCBR+” itp.

 

Dalej prezydent wskazuje, że na dzisiaj nie ma środków na tę inwestycję, ale ,,Mam nadzieję sytuacja samorządów zmieni się radykalnie po jesiennych wyborach parlamentarnych”. Co można odebrać jako stwierdzenie, że środki będą jak PiS przegra wybory. Cała odpowiedź prezydenta:

 

Korespondencja na pewno dość oryginalna, ale mieszkańcy z niej nie dowiadują się kiedy może ten most być przebudowany.

 

Media ratuszowe chwalą się inwestycją

Również w marcu na łamach mediów ratuszowych można wyczytać, że miasto podpisało umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla tego mostu ,,tu powstać ma nowy obiekt wraz z drogą dla rowerzystów, który połączy się z powstającą infrastrukturą rowerową w rejonie pętli autobusowej” - chwali się ratusz.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu