Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny oryginalny pomysł na mural reklamowy

Kolejny oryginalny pomysł na mural reklamowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 marzec 2023 00:49

Platforma streamingowa Netflix reklamuje się w Bydgoszczy głównie na jednym z budynków nieopodal Placu Poznańskiego, ale jak już to robi to konkretnie. Każdy mural jest swego rodzaju sztuką, tym ciekawszą, że twórcy tych tymczasowych murali starają się wdrażać ciekawe formy przekazu. Od kilku dni reklamowany w ten sposób jest film Luther: Zmrok.

 

Mogliśmy w ostatnim czasie przyglądać się powstawaniu tego muralu – najpierw powstały kontury, później grupa artystów farbą dodawała mu właściwego wizerunku. Ten mural najciekawiej się prezentuje jednak po zmroku, wówczas do akcji wkraczają fioletowe lampy ledowe. Zastosowanie oświetlenia po obu stornach muralu, to właśnie nowość jaki wdrożono w tym miejscu.

 

 

 

Na ścianie widać kontury

 

 

 

W wakacje promowana była natomiast produkcja ,,Gray Man” (premiera 22 lipca). Ten mural z kolei najciekawiej prezentował się w słonecznym okresie, bowiem zastosowano litery zamontowane do ściany pod kątem 90 stopni, co sprawiało, że widoczny napis tworzony był przez cień.

 

 

 

Pierwszym muralem promowanym w tym miejscu była reklama filmu Wiedźmin: Zmora Wilka, ważniejszego polskiego akcentu na Netflixie, bowiem świat Wiedźmina wykreował Andrzej Sapkowski.

 

 Luther: Zmrok to opowieść o londyńskim detektywie, który popadł w niełaskę i trafił do więzienia. Żeby dopąść przestępce ucieka z więzienia.

 

Trailer filmu:

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu