Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł legendarny redaktor Radia PiK Andrzej Krystek

Zmarł legendarny redaktor Radia PiK Andrzej Krystek

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 marzec 2023 11:59

W sobotę Radio PiK poinformowało o śmierci redaktora Andrzeja Krystka w wieku 76 lat. W lokalnym środowisku dziennikarskim uznawany był on za legendę, bowiem w zawodzie przepracował ponad 50 lat. Był postacią dość pozytywnie odbieraną, nie było w jego pracy kontrowersji.

W Radiu PiK Krystek pracował od 1972 roku, kojarzony był głównie z tematyką rolną. Słynął z doskonałej znajomości topografii drogowej regionu bez GPS, wielu zaskakiwał tym, że doskonale znane były mu drogi lokalne na terenach wiejskich.

 

Był autorem m.in. programów: "Raz na ludowo", dla działkowców "Raz na zielono" czy rolniczych - kiedyś "Raz na zielono", "Czas dobrych gospodarzy" oraz ,,Agroporanka”.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu