Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBilety w PKP Intercity nieco staniały, ale są raczej droższe niż pod koniec roku

Bilety w PKP Intercity nieco staniały, ale są raczej droższe niż pod koniec roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 05 marzec 2023 00:00

W styczniu nie brakowało głosów krytycznych po dość znaczącej podwyżce cen biletów w pociągach PKP Intercity, dość aktywni w krytyce polityki państwowego przewoźnika byli posłowie opozycji. Następnie ze strony rządu padła zapowiedź, że od marca będzie znowu obniżka cen, powrót do starych cen. Sprawdzamy jak to wygląda w przypadku Bydgoszczy.

Styczniowa podwyżka mogła być dość dotkliwa bowiem jak oszacowaliśmy dla Bydgoszczy na trasach w kierunku: Warszawy, Poznania i Trójmiasta bilety podrożały o ok. 25%, gdy jak informowało Ministerstwo Infrastruktury średnio bilety podrożały o ok. 12%, co może świadczyć, że bydgoszczanie byli bardziej dotknięci podwyżką.

 

Bilety od marca miały stanieć

Tak jak robiliśmy analizy w styczniu, sprawdziliśmy w ostatnią środę ceny biletów na następny dzień. Z Bydgoszczy do Warszawy w 2 klasie znalazły się one w przedziale 61-67 zł, to na pewno mniej niż 75 zł ze stycznia, ale wcześniej z dnia na dzień można było kupić bilet poniżej psychologicznej granicy 60 zł.

 

Do Poznania bilet na dzień następny kosztuje ok. 46 zł, do Gdyni za 53 zł. Marcowa obniżka przyniosła zatem w tych kierunkach o około 5 złotych tańsze bilety. Jeszcze w grudniu były one jednak nieco tańsze.

 

Nie oznacza to jednak, że ma szans pojechać taniej – do Poznania z około dwutygodniowym wyprzedzeniem możemy kupić bilet nawet za 22 zł, do Warszawy natomiast za około 30 zł (jeżeli trafimy na mniej obłożone godziny).

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu