Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonsul generalny przyjechał do Bydgoszczy: ,,Wierzę w nasze zwycięstwo również dzięki waszej pomocy”

Konsul generalny przyjechał do Bydgoszczy: ,,Wierzę w nasze zwycięstwo również dzięki waszej pomocy”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 luty 2023 19:18
Konsul generalny przyjechał do Bydgoszczy: ,,Wierzę w nasze zwycięstwo również dzięki waszej pomocy” Fot: Jacek Nowacki / K-PUW

Szczególnym momentem w Urzędzie Wojewódzkim było, gdy wszyscy zebrani na konferencji prasowej zaczęli bić prawa trzem matkom poległych na froncie żołnierzy. Przyjechały one kilka dni temu wraz z profesor uniwersytetu we Lwowie Iryną Kiyanką, na bydgoskie obchody I rocznicy wybuchu wojny. Poniedziałkowe uroczystości odbyły się z udziałem konsula generalnego Ukrainy w Polsce Ołeksandra Płodysty.


- Drodzy przyjaciele – tymi słowami zwrócił się na konferencji prasowej do mieszkańców kujawsko-pomorskiego konsul generalny Ukrainy Ołeksandr Płodysty - Walczymy za swój kraj, walczymy za swoją przyszłość, każdy ma swoje miejsce: żołnierze, strażak, dziennikarz, kucharz, artysta. Jesteśmy wszyscy zjednoczeni wierząc to, że wygramy.

 

Płodysty podkreślił, że zwycięstwo jest możliwe także dzięki wsparciu jakie okazują Polacy - Wierzę w nasze zwycięstwo również dzięki pomocy, bo samego bohaterstwa nie wystarczy do zwycięstwa, dlatego jest potrzebny sprzęt który otrzymujemy. Mówię to dlatego, aby podziękować narodowi polskiemu.

 

Konsul generalny wraz z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem wręczali symboliczne podziękowania dla przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych, które przez ostatni rok były zaangażowane w działania pomocowe.


- Ten rok to momentami trudne wyzwania, które stanęły przed polskim narodem, z tego miejsca też wszystkim Polakom, którzy tak wspaniale zachowali się w pierwszych dniach wojny, którzy jeździli za granicę na teren Ukrainy, pomagali tam, przywożąc tutaj uchodźców, na miejscu organizując pomoc, bardzo serdecznie wszystkim dziękuje – dziękował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

 

Przy okazji wizyty konsula otwarto w Urzędzie Wojewódzkim wystawę poświęconą poległym na froncie Ukraińcom, przygotowana przez profesor Irynę Kiyankę. Są to zdjęcia młodych żołnierzy, którzy walczyli w Mariupolu.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu