Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChciała reprezentować Bydgoszcz w kujawsko-pomorskim. Byłej wicemarszałek przeszkadza to, że Bydgoszcz chce mieć wydział lekarski

Chciała reprezentować Bydgoszcz w kujawsko-pomorskim. Byłej wicemarszałek przeszkadza to, że Bydgoszcz chce mieć wydział lekarski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 luty 2023 09:16

W piątek podczas wizyty w Bydgoszczy ministra odpowiedzialnego za szkolnictwo wyższe Przemysława Czarnka dowiedzieliśmy się, że Politechnika Bydgoska podejmie starania o utworzenia wydziału lekarskiego. Minister Czarnek obiecał wsparcie resortu dla tego działania. Nie są to jednak ambicje tylko uczelni, bowiem właściwie wszystkie siły polityczne ponad podziałami politycznymi popierają te starania.

,,Na politechnice bydgoskiej (pisownia oryginalna z małej litery) będą kształcić lekarzy. Min. Czarnek nie widzi w tym nic dziwnego” - wyraziła zdziwienie była wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka, która w 2019 roku kandydowała z kujawsko-pomorskiego do Parlamentu Europejskiego jako kandydatka Wiosny Roberta Biedronia. Mieszkańcy województwa jej do Parlamentu Europejskiego jednak nie wybrali.

 

,,W Akademii Medycznej (tym razem dużą literą) powinni kształcić inżynierów i architektów. Czarnek kasę da” - drwiła Nowicka.

 

 

W niedzielę Wanda Nowicka swój komentarz jednak usunęła. W internecie jednak nic nie ginie.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu