Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz obwinia Lewicę za oddanie Akademii Medycznej UMK

Ratusz obwinia Lewicę za oddanie Akademii Medycznej UMK

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 luty 2023 14:08

Urząd Miasta wydając swoje media twierdzi, że zajmuje się informowaniem o wydarzeniach i nie ma tam miejsca na politykę, przeczy jednak temu publikacja wywiadu z radnym Koalicji Obywatelskiej, który z jednej strony obwinia posłów PiS, że za mało robią dla utworzenia Uniwersytetu Medycznego, jednocześnie stwierdza, że winę za likwidację Uniwersytetu Medycznego ponosi Lewica (z racji tego, że jest to publikator Urzędu Miasta, to traktujemy to jako stanowisko ratusza). Poseł Lewicy nie pozostaje dłużny KO.

 

Na miejskiej stronie ukazał się wywiad z radnym Maciejem Świątkowskim (przeprowadzony przez pracownika Urzędu Miasta) z Koalicji Obywatelskiej, który stwierdza:

Przypomnę, że w czasach łączenia CM z UMK rządzące SLD traciło popularność. Wymyślili sobie, żeby poprawić notowania, że bydgoskie uczelnie będą oczko wyżej: akademia stała się uniwersytetem. I przehandlowali wówczas Akademię Medyczną.

 

Dalej na miejskiej stronie internetowej radny Świątkowski żali się, że - poseł Tomasz Latos chyba nawet obraził.

 

Urzędnik odpowiedzialny za wytworzenie tej informacji jest przypisany w ratuszu do Biura Komunikacji Społecznej, do którego zadań należy udostępnianie informacji publicznej oraz prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej.

 

Relacje posła z radnym niekoniecznie są istotna kwestią, ale zarzuty pod adresem Lewicy, dawnego SLD, na miejskim publikatorze padły, dlatego o ustosunkowanie się do nich prosiliśmy posła Jana Szopińskiego - Trzeba pamiętać o tym, że włączenie tej uczelni było zgodne z wolą Senatu Akademii Medycznej, który jednomyślnie zgodził się na to.

 

Szopiński wspomina, że w Senacie Akademii Medycznej zasiadał właśnie profesor Świątkowski, głosowanie co prawda było tajne, ale jednomyślne.

 

Profesor Świątkowski potwierdza, że był członkiem senatu zlikwidowanej uczelni – Wyszedłem z tego głosowania – twierdzi pytany o tamte wydarzenia. Wynika z tego jednak, że przeciwko nie zagłosował.


 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu