Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParkingi na Mostowej znikną – to kolejny krok w ograniczaniu ruchu samochodowego w obrębie starówki

Parkingi na Mostowej znikną – to kolejny krok w ograniczaniu ruchu samochodowego w obrębie starówki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 25 luty 2023 00:40

W mediach społecznościowych prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że na wiosnę rozpoczną się działania w celu likwidacji miejsc parkingowych na ulicy Mostowej, a w przyszłości najprawdopodobniej ruch samochody z tej ulicy może zniknąć całkowicie. W roku jest już kilka dni, w których nie można parkować i ruch jest ograniczany – szczególnie jest to okres Jarmarku Bożonarodzeniowego, w czasie którego koncepcja Mostowej bez samochodów zdobywa zwolenników.

Wiele osób może jeszcze pamiętać jak samochody parkowały na dzisiejszym Moście Staromiejskim, powoli z biegiem czasu podejmowane są jednak kolejne decyzje związane z ograniczaniem ruchu na Mostowej - W zaplanowanym na wiosnę konkursie zagospodarowania placu Teatralnego, funkcja komunikacyjna ulicy Mostowej zostanie ograniczona. Docelowo ma stać się ona na całej długości miejscem przyjaznym pieszym i rowerzystom, a także umożliwiać organizowanie różnych wydarzeń. Chcemy, by zamieniła się w miejsce spotkań mieszkańców, tak jak ma to miejsce, chociażby, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego – napisał na Facebook-u prezydent Rafał Bruski.

 

Na okres jarmarku Most Staromiejski i cała Mostowa stały się miejscem tętniącym życiem gości, co też wśród mieszkańców mogło wywołać pragnienie, aby ten obszar był więcej razu w ciągu roku wykorzystywany na tego typu wydarzenia. Żeby to osiągnąć trzeba jednak ograniczyć ruch.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu