Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWstępnie MZK dogadało z miastem nowe stawki

Wstępnie MZK dogadało z miastem nowe stawki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 luty 2023 13:44

Do końca lutego obowiązuje aneks, który według stawek z 2022 roku zakładał rozliczenie usług przewozowych świadczonych przez Miejskie Zakłady Komunikacyjne. Najprawdopodobniej na dniach zostanie zawarta już wieloletnia umowa, która obowiązywałaby do końca 2032 roku. Strony uzgodniły bowiem stawki – będą one wyższe niż proponował jeszcze w styczniu na sesji Rady Miasta prezydent Rafał Bruski, ale też mniejsze niż postulowały organizacje związkowe.

Najprawdopodobniej dzisiaj, podczas planowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, pojawi się propozycja rozszerzenia porządku obrad o nowy punkt dotyczący dalszej współpracy Miasta z MZK, wówczas powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej.

 

Porozumienie wstępne zakłada, że w roku bieżącym i przyszłym (2024) MZK zarobi za każdy przejechany kilometr o 16,6% więcej niż Mobilis (według oferty złożonej przez tą firmę w przetargu), natomiast od 2025 roku do końca 2032 roku ta wstawka wyniesienie 12% więcej. Jeszcze w grudniu zarząd MZK oczekiwał ponad 20%, a z racji braku możliwości porozumienia według tej propozycji, poprzedni zarząd podał się do dymisji. Prezydent chciał, aby było to 10% więcej, w styczniu zgodził się, aby pierwsze dwa lata była to stawka 14,6%.

 

Ustalone stawki to zatem w pewnym sensie wynegocjowanie rozwiązania pomiędzy. NSZZ Solidarność informuje nas, że nie jest do końca usatysfakcjonowane tymi ustaleniami – ten związek zawodowy zadowoliłby się jednak podobną propozycją, dokładniej według Solidarności dla sprawnej restrukturyzacji MZK jeszcze rok 2025 powinien przynieść wyższą stawkę, taką propozycją kompromisową mogło by być 15%.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu