Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBardziej zauważalny wzrost liczby bezrobotnych w Bydgoszczy

Bardziej zauważalny wzrost liczby bezrobotnych w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 luty 2023 17:47
Bardziej zauważalny wzrost liczby bezrobotnych w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Przez okres stycznia w Bydgoszczy liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 226, to najwyższy wzrost od dłuższego czasu, choć poziom ogólny bezrobocia w Bydgoszczy trzeba wciąż traktować jako bardzo niski. Nie znamy jeszcze danych dla województwa kujawsko-pomorskiego na koniec stycznia, stąd też możliwości porównawcze są ograniczone.

Stopa bezrobocia na dzień 31 stycznia w Bydgoszczy według Powiatowego Urzędu Pracy to 2,3%, wzrosła zatem przez ten miesiąc o 0,1 punktu procentowego. W rekordowym momencie najmniejszego bezrobocia ten wskaźnik wyniósł niewiele mniej 2,1%.

 

W samej Bydgoszczy jest zarejestrowanych 3 tys. i 857 bezrobotnych, na koniec stycznia było to o 241 bezrobotnych więcej, pod tym względem mamy sytuację rok do roku lepszą.

 

Z uwagą śledzimy dane o bezrobociu, bowiem styczeń był czwartym miesiącem w rzędu, w którym notowaliśmy przyrost liczby bezrobotnych w Bydgoszczy, przy czym o ile w październiku był to wzrost powyżej 100, to już listopad i grudzień przyniosły wskazania dwucyfrowe (kolejno 80 i 51), zatem przyrost w jednym miesiącu o 226 osoby to fakt warty zaznaczenia. Sezonowo okres jesienno-zimowy przynosił raczej gorsze tendencje na rynku pracy, natomiast widoczne spadki następowały w okresie wiosenno-letnim.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu