Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNie zanosi się na szybkie rozstrzygnięcie sporu pomiędzy bydgoskimi wodociągami i Osielskiem

Nie zanosi się na szybkie rozstrzygnięcie sporu pomiędzy bydgoskimi wodociągami i Osielskiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 luty 2023 00:17

Spór pomiędzy Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Bydgoszczy, a będącym jej klientem gminą Osielsko toczy się od kilku lat. Dotyczy on jakości ścieków, zdaniem MWiK przekraczają dopuszczalne w umowie parametry, bydgoska spółka podejrzewa, że mogą to być ścieki przemysłowe. Na polubowne rozwiązanie sprawy szybko się nie zanosi, z rozstrzygnięć sądowych póki co bardziej zadowolone może być Osielsko.

W ubiegłym roku doszło do rozmów pomiędzy stronami, ale nie przyniosły one żadnych rozstrzygnięć. Według MWiK parametry ścieków płynące z Osielska wydzielają siarkowodór co jest zagrożeniem dla instalacji oczyszczających tej firmy, ale także może być niebezpieczne dla pracowników. Gmina Osielsko z kolei przyjmuje, że zgodnie z prawem nie odpowiada za jakość ścieków.

 

Za parametry ścieków z okresu 19 listopada -31 grudnia 2018 roku bydgoski MWiK nałożył prawie 1,1 mln zł opłaty dodatkowej od Osielska. To roszczenie trafiło do sądu, który oddalił jednak roszczenia podległej Bydgoszczy spółki. Wyrok nie jest prawomocny, MWiK złożył od niego apelację. Ta sprawa jest obecnie w toku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu