Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRównież Politechnika Bydgoska z wyższymi ocenami ministerstwa

Również Politechnika Bydgoska z wyższymi ocenami ministerstwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 luty 2023 15:56

Na przełomie stycznia i lutego pojawiło się kilka dobrych wiadomości dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, po tym jak Ministerstwo Edukacji i Nauki rozpatrzyło odwołania dotyczące oceny ewaluacyjnej wydziałów. W tym tygodniu dobre wiadomości płyną natomiast z drugiej bydgoskiej uczelni Politechniki Bydgoskiej, która złożyła odwołanie w kwestii oceny nauk chemicznych. Ministerstwo po rozpatrzeniu odwołania zweryfikowało wcześniejszą ocenę przyznając ocenę A. Oznacza to, że Politechnika Bydgoska posiada trzy dyscypliny naukowe z najwyższą oceną A, natomiast pozostałe dyscypliny ocenione zostały też wysoko na B+.

- Wspominałem o tym wielokrotnie i podtrzymuję niezmiennie, że największym kapitałem Politechniki Bydgoskiej są ludzie. Uzyskane wyniki to sukces naszych naukowców, efekt ich wytężonej pracy. Serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie w rozwój potencjału badawczo-naukowego uczelni – mówi prof. Marek Adamski, Rektor PBŚ.

 

Latem Ministerstwo Edukacji i Szkolnictwa Wyższego przyznało oceny A naukom o zootechnice i rybactwie oraz w drugiej dziedzinie rolnictwie i ogrodnictwie.


UKW również z trzema A

Ministerstwo pierwotnie Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego przyznało ocenę A dla nauk o kulturze i religii oraz drugiej dyscypliny nauk o polityce i administracji. Uczelnia odwołała się oceny dotyczącej literaturoznawstwa, które pod koniec stycznia ministerstwo oceniło również na ocenę A.

 

Akademia Muzyczna z oceną A

Akademia Muzyczna otrzymała ocenę A w dziedzinie sztuk muzycznych. Gdy dodamy wszystkie oceny A bydgoskich uczelni wyższych to mamy jako łączny bydgoski dorobek 7 takich ocen.

 

Naukowcy Politechniki przywożą wyróżnienia z Tajlandii

Ten tydzień przyniósł Politechnice Bydgoskiej więcej dobrych wiadomości – na targach: ,,Thailand Inventor's Day w Bangkoku pracownicy bydgoskiej uczelni uzyskali trzy złote medale za swoje wynalazki. Jury doceniło: opracowanie metod wytwarzania produktów sojowych; opracowania metody i urządzeń do produkcji kiełków konsumpcyjnych oraz opracowania innowacyjnej doniczki do uprawy roślin SAFEPOT. Dodatkowo za opracowanie trybometru do pomiaru współczynników tarcia materiałów, biomateriałów i tkanek bydgoscy naukowcy otrzymali srebrny medal.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu