Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZima zaatakowała – komunikacyjny paraliż

Zima zaatakowała – komunikacyjny paraliż

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 luty 2023 19:54
Zima zaatakowała – komunikacyjny paraliż Fot: Bogusław Białas

Zazwyczaj kilka razy w roku mamy sytuację, gdy zaskakują nas w Bydgoszczy opady śniegu, wówczas na ulicach tworzą się korki, komunikacja miejska nie jeździ natomiast punktualnie, jednym słowem jest paraliż. Taka sytuacja miała miejsce w piątek 3 lutego, prognozy nie przewidują w najbliższym czasie powtórki, natomiast meteorolodzy ostrzegają, że musimy się liczyć z oblodzeniami – będzie ślisko i mniej bezpiecznie, dlatego użytkownicy dróg powinni być szczególnie uważni.

Jak pokazują wskazania z aplikacji Traffic Index, która zbiera informacje z nawigacji satelitarnej, w Bydgoszczy problemy zaczęły się o godzinie 11, gdy wskaźnik kongestii wzrósł do 64% (kongestia, czyli czas o który wydłuża się nasza podróż w stosunku do sytuacji, gdyby nie było korków) – w dni powszednie w szczycie (godzina 15-16 kongestia wynosi mniej niż 40%). W kolejnych godzinach kongestia rosła, aby o godzinie 14 przekroczyć 170%. Po godzinie 16 kongestia wyraźnie zaczęła spadać, po 19 spadła poniżej 30%.

 

Mieliśmy do czynienia z drogową anomalią, ale w poprzednich latach bywało gorzej – 8 lutego 2021 roku również zaatakowała Bydgoszcz zima, wówczas Traffic Index wskazał na przekroczenie 240% kongestii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu