Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLider bydgoskiego Kamractwa z aktami oskarżenia

Lider bydgoskiego Kamractwa z aktami oskarżenia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 luty 2023 09:01
Michał K. na pierwszym planie Michał K. na pierwszym planie

Jak udało nam się ustalić przeciwko Michałowi K., który jest formalnie prezesem bydgoskiego Kamractwa skierowane zostały trzy akty oskarżenia. Ostatni skierowany do Sądu Rejonowego w Krakowie dotyczy znieważania osób związanych z Ośrodkiem Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicnzych, który zgłasza organom ścigania działania Kamractwa, które mogą naruszać prawo. Za takowe działania swoje postępowania prowadzi prokuratura.

 

Jeżeli chodzi o Michała K., prezesa Bydgoskiego Kamractwa Rodaków to jedna ze spraw dotyczy udziału w incydentach kaliskich z 11 listopada 2021 roku, gdzie dopuszczono się incydentów antysiemickich. Wcześniej Michał K. brał udział też w najściu na Dom Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie z hasłami antyszczepionkowymi chciano zastraszyć pracowników. O tamtej sprawie było głośno w mediach, jak się dowiadujemy od OMZRiK interesuje się nią prokuratura, która mała Michałowi K. postawić zarzuty.

 

Za lidera ogólnopolskiego środowiska Kamratów uznaje się Wojciecha O., przeciwko któremu toczy się szereg spraw, w tym za sprawę w Kaliszu oraz za aktywność w Bydgoszczy. Pod koniec stycznia ubiegłego roku Wojciech O. na Starym Rynku w Bydgoszczy groził parlamentarzystom śmiercią. Ta sprawa jest w toku, Wojciech O. od kilku tygodni odbywa natomiast w więzieniu, gdzie odbywa karę za nawoływanie do popełniania przestępstwa. Przed tygodniem informowaliśmy z kolei Piotra R. na pół roku więzienia za antysemickie wypowiedzi, który bywa też w Bydgoszczy, na jednym ze zgromadzeń publicznie szczuł na uchodźców z Ukrainy.

 

Działacz z Poznania przygotowywał zamach na Ministra Zdrowia

O tym jak niebezpieczne jest środowisko Kamrackie świadczy sprawa Pawła K. działacza z Poznania, który przed kilkoma dniami został zatrzymany i tymczasowo umieszczony w areszcie. Prokuratura postawiła mu zarzut przygotowywania zabójstwa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Paweł K. głosił antyszczepionkowe teorie podważające istnienie pandemii COVID-19, za co należałoby ukarać ministra zdrowia. Policjanci w mieszkaniu Pawła K. znaleźli pendrive z prywatnymi adresami polityków. Sąd rozpatrujący sprawę o tymczasowy areszt zgodził się oceną, iż istniało ryzyko popełnienia przestępstwa jakim byłoby zabójstwo.

 

Paweł K. najpopularniej uczestniczył w wydarzeniach organizowanych przez środowisko kamrackie w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu