Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTłumy bydgoszczan i rzesze wolontariuszy – grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tłumy bydgoszczan i rzesze wolontariuszy – grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 styczeń 2023 21:36

Polska w niedzielę 29 stycznia żyła 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Bydgoszczy po latach pandemii (przed rokiem koncert z uwagi na silny wiatr odbył się na Łuczniczce) do wspólnej zabawy na Starym Rynku, choć wolontariuszy można było tego dnia spotkać w niemal całej Bydgoszczy.

W ostatnich coraz powszechniejsze w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stały się zbiórki elektroniczne, w tym e-skarbonki. Kolejki wolontariuszy, które ustawiały się przed bydgoskim sztabem, mieszczącym się w siedzibie bydgoskich organizacji pozarządowych pokazują, że tradycyjne zbiórki do puszek wciąż są ważnym elementem WOŚP. Wewnątrz budynku także trzeba było trochę poczekać. Taki widok pokazuje jednak jak wielu bydgoszczan chce pomagać. W całej Polsce WOŚP wspiera ponad 120 tys. wolontariuszy.

 

Głównym punktem finału w Bydgoszczy był Stary Rynek, gdzie po latach pandemii wróciliśmy do plenerowych koncertów. Tuż przed godziną 20 bydgoszczan bawił zespół ROAN, który orkiestrę wspiera od dawna. Kilka razy za sprawą tego zespołu organizowany był sztab WOŚP nawet w Chinach. Kulminacją wieczoru było światełko do nieba.

 

Na oficjalne podsumowanie finału w Bydgoszczy poczekamy zapewne kilka dni, wciąż można wspierać WOŚP, chociażby licytując – wiele licytacji potrwa bowiem jeszcze przez kilka dni.

 

W tym roku WOŚP gra na rzecz walki z sepsą.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu