Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTłumy bydgoszczan i rzesze wolontariuszy – grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Tłumy bydgoszczan i rzesze wolontariuszy – grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 29 styczeń 2023 21:36

Polska w niedzielę 29 stycznia żyła 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Bydgoszczy po latach pandemii (przed rokiem koncert z uwagi na silny wiatr odbył się na Łuczniczce) do wspólnej zabawy na Starym Rynku, choć wolontariuszy można było tego dnia spotkać w niemal całej Bydgoszczy.

W ostatnich coraz powszechniejsze w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stały się zbiórki elektroniczne, w tym e-skarbonki. Kolejki wolontariuszy, które ustawiały się przed bydgoskim sztabem, mieszczącym się w siedzibie bydgoskich organizacji pozarządowych pokazują, że tradycyjne zbiórki do puszek wciąż są ważnym elementem WOŚP. Wewnątrz budynku także trzeba było trochę poczekać. Taki widok pokazuje jednak jak wielu bydgoszczan chce pomagać. W całej Polsce WOŚP wspiera ponad 120 tys. wolontariuszy.

 

Głównym punktem finału w Bydgoszczy był Stary Rynek, gdzie po latach pandemii wróciliśmy do plenerowych koncertów. Tuż przed godziną 20 bydgoszczan bawił zespół ROAN, który orkiestrę wspiera od dawna. Kilka razy za sprawą tego zespołu organizowany był sztab WOŚP nawet w Chinach. Kulminacją wieczoru było światełko do nieba.

 

Na oficjalne podsumowanie finału w Bydgoszczy poczekamy zapewne kilka dni, wciąż można wspierać WOŚP, chociażby licytując – wiele licytacji potrwa bowiem jeszcze przez kilka dni.

 

W tym roku WOŚP gra na rzecz walki z sepsą.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu