Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszczanka prawie codziennie dojeżdża pociągiem do Warszawy – to jakiejś 600 km dziennie

Bydgoszczanka prawie codziennie dojeżdża pociągiem do Warszawy – to jakiejś 600 km dziennie

Napisane przez  Redakcja / Wirtualna Polska wp.pl Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 styczeń 2023 09:31

Kilka dni temu w mediach jako ciekawostka pojawiła się informacja o Włoszce Giusepinnie Giuliano, która pracuje jako woźna w jednym z mediolańskich liceów. Sama mieszka w Neapolu oddalonego o prawie 800 km, skąd dojeżdża codziennie szybką koleją. Jak się okazuje takich ludzi jest więcej, po włoskiej publikacji Wirtualna Polska wspomniała o bydgoszczance Agnieszce, która również prawie codziennie dojeżdża.


Bydgoszczanka wiemy, że w Warszawie pracuje jako urzędniczka, co prawda odległościowo Warszawa jest bliżej Bydgoszczy niż Mediolan Neapolu, ale we Włoszech kolej jest szybsza. Dlatego bydgoszczanka do pracy wyjeżdża około godziny 4 a wraca do Bydgoszczy w okolicach 21. W Warszawie pracuje po 4-5 dni w tygodniu, niekiedy bowiem pracuje zdalnie.

 

Z artykułu Wirtualnej Polski dowiadujemy się, że nie chce się przeprowadzać, bo chciałaby, aby jej syn ukończył bydgoskie liceum, w którym czuje się dobrze.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu