Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO biskupie Włodarczyku zrobiło się w głośno w całym kraju

O biskupie Włodarczyku zrobiło się w głośno w całym kraju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 styczeń 2023 06:02

Biskup Krzysztof Włodarczyk po objęciu diecezji bydgoskiej zasłynął tym, że aktywnie spotykał się z wiernymi, chcąc poprzez bezpośredni kontakt ich poznać. Dał temu wymiar w ubiegłym tygodniu, gdy w Fordonie postanowił chodzić po kolędzie, czym zaskoczył wiernych – zaskoczył w sposób pozytywny. Tamto zdarzenie nie uszło uwadze mediów ogólnopolskich.

,,Nieprawdopodobna akcja biskupa podczas kolędy. Wiernym oczy wyszły z orbit!” - tak sensacyjny tytuł opublikował portal ,,Super Expressu”. Tytuł wręcz będący tzw. clicbaitem, czyli próbą wymuszenia uwagi czytelnika specjalnym tytułem, ale jak widać temat popularny jest w kraju.

 

Kolędowanie bydgoskiego biskupa zrobiło też furorę w mediach katolickich - „Mąż zażartował, że biskup przyjdzie po kolędzie”. I przyszedł!” - pisze portal Aleteia.org. Można by kolejnych tytułów medialnych jeszcze dużo wymieniać.

 

Jak informuje Diecezja Bydgoska, biskup Krzysztof Włodarczyk odwiedził około 30 domów - Chciałem choć przez chwilę być z ludźmi. Najważniejszym wymiarem tego spotkania jest modlitwa. Błogosławieństwo Boga, który chce wchodzić w relacje małżeńskie, rodzinne, codzienną egzystencję. Także w te sytuacje, które niejednokrotnie są trudne do uniesienia – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk portalowi Diecezji Bydgoskiej

 

Biskup kolędował na terenie parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

 • Dlaczego rolnicy w Europie protestują?

  Dzisiaj musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w całej Polsce – na dzisiaj rolnicy zapowiedzieli strajk generalny, jak spojrzymy na zarejestrowane zgromadzenia, to musimy mieć na uwadze, że możemy się spodziewać wydłużenia go o kolejne dni. Być może będą powstawać miasteczka namiotowe – sytuacja jest dynamiczna. O co chodzi jednak rolnikom w całej Unii Europejskiej?

Wiadomości z regionu