Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDrony bydgoskiej drogówki sieją kolejne spustoszenie wśród kierowców, choć policjanci tym razem byli łaskawsi

Drony bydgoskiej drogówki sieją kolejne spustoszenie wśród kierowców, choć policjanci tym razem byli łaskawsi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 styczeń 2023 07:25
Drony bydgoskiej drogówki sieją kolejne spustoszenie wśród kierowców, choć policjanci tym razem byli łaskawsi Fot: KWP Bydgoszcz

W ostatnich dniach policjanci z bydgoskiej drogówki prowadzili z drona kontrole na Rondzie Fordońskim oraz skrzyżowaniu Fordońskiej z Kapliczną. Skupiono się na dwóch poważnych wykroczeniach – zjeżdżaniu przy skręcaniu na rondzie na czerwonym świetle oraz wyprzedzaniu w rejonie Kaplicznej na przejściu dla pieszych. Posypały się mandaty, choć policjantom zdarzało się tylko pouczać.

Łącznie działania w tych dwóch miejscach ujawniły 24 przypadki naruszenia przepisów – w 10 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. W 14 przypadkach postanowiono kierowców pouczyć. Patrząc jednak na znaczenie tych wykroczeń, ci kierowcy mogą mówić o sporym szczęściu. Za przejechanie na czerwonym świetle grozi co prawda nie najwyższy mandat, bo w kwocie 500 zł, ale też dodatkowo 15 punktów karnych, co może być już sporym problemem. Za wyprzedzanie na pasach grozi natomiast 1,5 tys. zł mandatu.

 

Co trzeba wyciągnąć z tej informacji?

Informowanie o tego typu działaniach policyjnych powinno mieć przede wszystkim wymiar prewencyjny, czyli czytelnik powinien wyciągnąć dla siebie wnioski. Przy zjeżdżaniu z ronda, jeżeli skręcamy na nim w lewo lub zawracamy, warto upewnić się, czy nadal mamy zielone światło. Problem wyprzedzania na pasach jest dość często poruszany na naszych łamach, jeżeli jedziemy drogą dwupasmową, to przed dojechaniem do przejścia musimy upewnić się, że nie wyprzedzimy pojazdu jadącego obok. Za to wykroczenie przewidziano tak wysoką karę, bowiem praktyka pokazuje, że prowadzić mogą do bardzo ciężkich zdarzeń dla pieszych, którzy widząc iż zatrzymuje się jeden z pojazdów mogą nie przewidzieć, że drugim pasem pędzi ktoś inny.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu