Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo Sportu przyznało Bydgoszczy 35 mln zł na budowę nowej hali lekkoatletycznej

Ministerstwo Sportu przyznało Bydgoszczy 35 mln zł na budowę nowej hali lekkoatletycznej

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 17 styczeń 2023 11:59
Ministerstwo Sportu przyznało Bydgoszczy 35 mln zł na budowę nowej hali lekkoatletycznej Wizualizacja

Pomysł budowy nowej kali na kompleksie Zawiszy pojawił się po sukcesach bydgoskich lekkoatletów na arenie międzynarodowej w zawodach halowych. Były dobre wyniki, ale w Bydgoszczy brakowało infrastruktury do trenowania.

 

Początkowo rząd proponował kwotę 15 mln zł dotacji, prezydent Rafał Bruski uznał, że jest to zbyt małe wsparcie, aby angażować w to zadanie środki miejskie i temat hali wisiał w zamrożeniu. W ubiegłym roku ratusz wystąpił do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o przyznanie 35 mln zł ba budowę tej hali, czyli kwoty ponad dwukrotnie większej niż wynikało to z pierwotnej propozycji. W ostatnich dniach wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie, co oznacza, że Bydgoszcz otrzyma 35 mln zł dotacji.

 

Koszt budowy hali szacuje się na 70 mln zł, rządowe dofinansowanie może zatem pokryć połowę kwoty. Prezydent Bruski informował, że 14 mln zł jest wstanie dołożyć Województwo Kujawsko-Pomorskie, czyli budżet Bydgoszczy musiałby wydać około 20 mln zł.

 

Hala miałaby służyć też sportowcom trenującym strzelectwo sportowe.

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu