Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSprawa uderzenia posłanki przez policjanta umorzona

Sprawa uderzenia posłanki przez policjanta umorzona

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 styczeń 2023 12:34

Na początku 2021 roku podczas manifestacji zwolenników aborcji eugenicznej interweniowała policja, próbując uniemożliwić protestującym wejście na Rondo Jagiellonów. Policjanci utrzymywali, że z uwagi na obostrzenia epidemiczne tego typu zgromadzenia nie mogą się odbyć. Interweniować próbowała wówczas posłanka Iwona Kozłowska, którą jak nagrała nasza kamera, popycha policjant, posłanka twierdzi, że została uderzona też w twarz. Prawie dwa lata trwało wyjaśnianie tej sprawy.

 

Na naszym nagraniu widać jak w kierunku radiowozu, gdzie policjanci przetrzymywali zatrzymanego mężczyznę (za odpalenie racy) próbuje podejść posłanka Iwona Kozłowska, ma ona wyciągniętą legitymację poselską oraz głośno powtarza ,,interwencja poselska”. W pewnym momencie podchodzi do niej policjant i ją popycha. Nagranie można obejrzeć poniżej:

 

 

Sprawa zbulwersowała polityków Koalicji Obywatelskiej, doszło bowiem do naruszenia nietykalności cielesnej posłanki. Wyjaśnianiem zajścia zajęła się prokuratura, zadanie zbadania sprawy zlecono gdańskiej prokuraturze. Ostatecznie sprawa zakończyła się jednak umorzeniem, zatem nie będą wyciągnięte wobec nikogo konsekwencje.

 

O sprawie wiecie dzięki niezależnym mediom

Nagrany przez pod koniec stycznia materiał trafił do wielu ogólnopolskich mediów, był wiele razy wyświetlany na antenie telewizji TVN24. Gdyby nie było naszego nagrania, zapewne ta sprawa nie miałaby takiego rozgłosu. Trzeba to podkreślić w momencie, gdy bydgoski ratusz brnie w kierunku polityki, która ograniczy funkcjonowanie niezależnych mediów w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu