Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW ,,Punkcie wyjścia” TVP Bydgoszcz o ,,Bydgoszcz Informuje”

W ,,Punkcie wyjścia” TVP Bydgoszcz o ,,Bydgoszcz Informuje”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 styczeń 2023 12:19
W ,,Punkcie wyjścia” TVP Bydgoszcz o ,,Bydgoszcz Informuje” Kadr z TVP Bydgoszcz

W niedzielę część programu ,,Punkt wyjścia” w TVP Bydgoszcz została poświęcona wydawanemu przez ratusz medium ,,Bydgoszcz Informuje” i zagrożeniom dla lokalnej demokracji jakie z tego wynikają. W dyskusji udział wzięli: Łukasz Religa (Portal Kujawski), Marcin Habel (Polska Press) oraz Michał Jędryka (Radio PiK).

Audycja była okazją do zaprezentowania odbiorcą TVP Bydgoszcz naszego stanowiska na tę sprawę - Nie przyszedłem obwiniać samorządowców za to, że powstają patologie medialne, na które mają wpływ politycy, natomiast nie bez powodu od wielu lat eksperci wskazywali, że media samorządowe są zagrożeniem dla demokracji – podkreślał Łukasz Religa - Gdyby ten biuletyn zajmował się tylko budżetem obywatelskim i konsultacjami społecznymi, bo jest tutaj jakaś nisza, to w mojej opinii nie było by większego problemu, to wychodzi już poza.

 

Z zaproszenia do tej audycji nie skorzystał przedstawiciel Urzędu Miasta Bydgoszczy.

 

 

Dzisiaj zabrałem głos w audycji ,,Punkt wyjścia" TVP3 Bydgoszcz, z uwagi na fakt, że rozmowa dotyczyła mediów samorządowych, w myśl zasady - nic o nas bez nas. Zaznaczyłem, że nie uważam, iż to samorządowcy są głównymi winnymi patologii w mediach, ale nie bez powodu eksperci od lat przestrzegali przed mediami wydawanymi przez samorządy (wspomnę tutaj o takich postaciach jak prof. Jerzy Hausner (wicepremier w rządzie SLD jakby ktoś nie pamiętał), prof. Adam Bodnar, czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka). Zwróciłem też uwagę na pewien absurd do jakiego doszło jakiś czas temu, gdy profil Bydgoszcz.pl, który powinien promować miasto, kolportował dla promowania ,,Bydgoszcz Informuje" clicbaita o jakiś działaniach przestępczych w Bydgoszczy, czym tak naprawdę szkodził wizerunkowi miasta wśród chociażby potencjalnych turystów.

Opublikowany przez Łukasz Religa Niedziela, 15 stycznia 2023

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu