Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJak będzie wyglądać Bydgoszcz za 50, albo 100 lat? Sztuczna inteligencja kreuje swoją wizję

Jak będzie wyglądać Bydgoszcz za 50, albo 100 lat? Sztuczna inteligencja kreuje swoją wizję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 styczeń 2023 10:31

Jeszcze 100 lat temu zapewne nikt nie myślał, że będzie można komunikować się z drugą osobą na niemal drugim końcu świata za pomocą niewielkiego rozmiarem telefonu, jednocześnie widząc rozmówcę na ekranie. Taka wizja wydawała się abstrakcyjna jeszcze 30 lat temu, dzisiaj jest to jednak technologia bardzo powszechna. Pokazuje to zatem, że przez najbliższe kilkadziesiąt lat nasze życie się zmieni. Zmieni się jednak też wygląd naszych ulic i przestrzeni publicznej.

Obrazy Miast Przyszłości wygenerowała sztuczna inteligencja w ramach projektu „Ja w przyszłości. Powered by AI & ING”, realizowanego przez bank ING - Sztuczna inteligencja pomaga nam przekroczyć ograniczenia ludzkiego umysłu. Dzięki możliwościom AI możemy zbudować wizję siebie i naszego bezpośredniego otoczenia za kilkadziesiąt lat. Liczymy, że nasza akcja pomoże Polakom oswoić się z myślą o ich przyszłości i zainspiruje do zadbania o swój finansowy dobrostan na emeryturze - mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

 

Dużym walorem Bydgoszczy jest obecnie Brda, która w wygenerowanych w ramach tego projektu wizualizacjach nadal będzie odgrywać swoją szczególną rolę.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu