Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpora podwyżka cen biletów na kolei

Spora podwyżka cen biletów na kolei

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 13 styczeń 2023 00:32

Chcąc zamówić bilet kolejowy z Bydgoszczy do Warszawy na kolejny dzień w 2 klasie musimy liczyć się z wydatkiem na poziomie około 75 zł. Od 11 stycznia PKP Intercity zmodyfikowało cenniki uwzględniając koszty inflacji. W komunikatach słyszymy, że podwyżki wyniosły ok. 12%, w wypadku skomunikowania Bydgoszczy ze stolicą jest to jednak ok. 25%. Bydgoszczanie zatem odczują te podwyżki znaczniej niż wynikać to ma ze średnich zestawień PKP Interciy.

Drożej zapłacimy też chcąc jechać do Poznania (bilet z dnia na dzień to ponad 50 zł) oraz do Gdyni – około 59 zł za bilet. Zdaniem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka ta podwyżka mogłaby być większa gdyby nie dotacje rządowe i wynieść 50%.

 

Czym szybciej kupujemy tym taniej

Nie oznacza to jednak, że ma szans pojechać taniej – do Poznania z około dwutygodniowym wyprzedzeniem możemy kupić bilet nawet za 22 zł, do Warszawy natomiast za około 30 zł (jeżeli trafimy na mniej obłożone godziny).

 

UTK na wniosek PKP Intercity blokuje konkurencję

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że czeski prywatny przewoźnik RegioJet, który był zainteresowany obsługiwaniem połączeń pomiędzy Gdynią – Bydgoszcz – Poznaniem i Pragą rozważa pójście do sądu. RegioJet od 2021 roku chce wejść na tę trasę, dopiero kilka miesięcy temu Urząd Transportu Kolejowego zgodził się na uruchomienie przez Czechów jednego pociągu dziennie, Czesi natomiast chcieli przynajmniej dwa. UTK opierał się na obawach PKP Intercity, że to wpłynie negatywnie na konkurencję.

 

Wzrost cen na trasach Bydgoszcz – Poznań oraz Bydgoszcz – Gdynia jest dość odczuwalny i znacznie przewyższa 20%.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Afera z toruńskimi rekolekcjami

  W poniedziałek rozpoczęły się Toruńskie Spotkania Młodych jako rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana Kolbe. Forma przekazu sprawiła, że o wydarzeniu mówią media z całego kraju, a nagrania krążą po internecie. W ramach tych rekolekcji zaprezentowano młodzieży przedstawienie w którym mamy chociażby scenę jak półnagiej dziewczynie mężczyzna zakłada na szyję obroże i ciągnie ją przez kościół na smyczy, do tego dochodzi szereg wulgaryzmów. Z uwagi na charakter nagrań, nie widzimy potrzeby ich publikowania.

 • W bólach Sejmik Województwa przyjął stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

  Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Wiadomości z regionu